قیمت ایزوگام

قیمت ایزوگام

قیمت ایزوگام یکی از مهم‌ترین نکاتی است که باید در هنگام خرید به آن توجه کرد. از آنجا که ایزوگام یکی از موارد مهم در ساخت و ساز است، به صورت متری برای آن قیمت در نظر گرفته می‌شود. برای اینکه از قیمت این محصول که بر پایه نفت تولید شده است نیاز دارید تا یکسری از ویژگی‌ها و نکات مهم را دربارۀ آن بدانید. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا بیشتر در مورد نکات خرید ایزوگام و همچنین قیمت ایزوگام در سال آشنا شوید

.

قیمت ایزوگام

ایزوگام؛ نامی آشنا در صنعت ساخت و ساز

همه افراد هر زمان که نام ایزوگام و مشتقات آن به میان می‌آید، ذهنمان به سمت فعالیت‌هایی جهت پیدا می‌کند که مربوط به ساخت و ساز است. البته بی ربط هم نیست؛ زیرا ایزوگام یک عایق است که بر پایه نفت تولید می‌شود. در صنعت عمران و سازه از این محصول برای جلوگیری از نم و رطوبت استفاده می‌کنند. ایزوگام در پشت بام‌ها، دیواره‌های استخر، دیواره‌هایساختمان‌هاینوساز و مانند این موارد بسیار پرمصرف می‌باشد.

تقریبا تا چند دهه پیش برای جلوگیری از نم از قیرگونی و یا آسفالت استفاده می‌شد. اما رفته رفته این عایق رطوبتی تولید شد و به طوری که از مراحل ابتدایی ساخت و ساز یعنی فوندانسیون تا ایزولاسیون از این محصول استفاده می‌شود. البته ایزوگام محصولی جدا از قیر نیست و درواقع مواد تشکیل دهنده آن قیر و الیاف مصنوعی می‌باشد که با استفاده از حرارت بر بستر چسبانده می‌شود.

این محصول در کارخانه‌ها و همچنین با استفاده از آزمایشگاه‌های پیشرفته تولید و آزمایش می‌شود. عمر مفید این محصول ۱۰ سال است و ایمن سازی این محصول در برابر نم و باران یکی از مواردی است که باید به آن توجه شود. تا اینجا قصد داشتیم تا شما را با یک تعریف اجمالی از ایزوگام آشنا کنیم. در ادامه مقاله از قیمت ایزوگام و همچنین نکات آن در هنگام خرید صحبت خواهیم کرد.

قیمت ایزوگام و کیفیت آن

قیمت ایزوگام و کیفیت آن

 

ایزوگام‌هاییباکیفیت بالا دارای الیافی از جنس پلیمر با دوام هستند، از این جهت از قیمت‌های بالاتری برخوردار می‌باشند؛ اما موضوعی که باعث می‌شود تا قیمت ایزوگامپایین‌تر بیاید و به نوعی قابل دسترس برای همه باشد، قیری است که به منظور تولید ایزوگام استفاده می‌شود.

 

البته نه تنها جنس قیر، بلکه نوع الیافی که برای چسبندگی نیز استفاده می‌شود نیز اهمیت بالایی دارد. هرچقدر این الیاف محکم‌تر یا به اصطلاح نبافته و نبر باشد، قیمت آن بالاتر خواهد بود که این موضوع یعنی کیفیت بالای ایزوگامی که قصد خرید آن را دارید.

 

ایزوگام خوب چه کیفیتی دارد؟

همانطور که در موارد بالا نیز به این موضوع اشاره شد، ایزوگام خوب ایزوگامی است که دارای الیاف و همچنین بافت پلیمریباکیفیت است. از این رو ویژگی‌های یک ایزوگام خوب را برایتان شرح خواهیم داد:

 • مقاومت بالا در برابر حرارت
 • مقاومت کششی
 • استحکام بالا در برابر پاره شدن
 • مقاوم در برابر اشعه خورشید یا UV
 • قابلیت جذب بالای آب و همچنین دارای بافت منسجم که از نفوذ آب جلوگیری کند
 • منعطف بودن در برابر سرما
 • تطبیق پذیری با دمای محیط
 • دارای استاندارد بالای وزن و ضخامت

توجه داشته باشید که به هنگام خرید یک ایزوگام باید موارد گفته شده را بررسی کنید. در این بین می‌توانید از کارشناسان ایزوگام اصل کمک بگیرید.

از آنجایی که استاندارد بالای ایزوگام یک اصل مهم در قیمت ایزوگام محسوب می‌شود، مواردی را که مشخص می‌کند محصول از استاندارد بالایی برخوردار است را در ادامه به شما خواهیم گفت. پس با ما همراه باشید.

 

ایزوگام استاندارد و مشخصات آن

بسیاری از مشتریان به هنگام خرید ایزوگام این سوال را مطرح می‌کنند که یک ایزوگام با استاندارد بالا چه کیفیتی دارد؟ درواقع استانداردهای ایزوگام در موارد متفاوتی مطرح هستند اما مهم‌ترین استانداردها:

 • استاندارد BPE
 • ایزوگامBPP
 • ایزوگامBOF

استانداردهای دیگری هم برای ایزوگام‌ها وجود دارند که البته با یکدیگر تفاوت خواهند داشت.

موارد دیگری که بر روی قیمت ایزوگام تاثیرگذار است، بحث وزن و طول ایزوگاممی‌باشد. از آنجایی که ایزوگام را با رول به فروش می‌رسانند، یک رول ۱۰ متری ایزوگام باید وزنی حدود ۴۰ الی ۴۵ کیلوگرم را دارا باشد. ابعاد ایزوگامی که در طول ۱۰ متر است باید یک ابعاد ۱۰ در ۱۰ مترمربع باشد.

نکته دیگری که باید به آن توجه کرد بحث ضخامت ایزوگام است که در استاندارد آن موثر است. ضخامتی که استاندارد باشد باید بین سه و نیم تا چهار میلی متر باشد. ضخامت ایزوگام تاثیر مستقیم روی قیمت رول ایزوگام دارد.

 

چگونه از طریق اینترنت ایزوگام مورد نظر را تهیه کنیم؟

در دنیای امروز که همه فعالیت‌ها از طریق اینترنت انجام می‌پذیرد، تولید ایزوگام و همچنین اطلاع از قیمت ایزوگام نیز از این قاعده مستثنی نیست. از این رو به جهت راحتی هرچه تمام‌تر مشتریان عزیز، سایت ایزوگام اصل می‌تواند خدمات ارزنده‌ای را برای مشتریان به ارمغان آورد. از طریق اینترنتمی‌توانید از اصالت و همچنین استاندارد بالای ایزوگام اطلاع یابید. در ایران بیش از ۴۰۰ شرکت تولید ایزوگام وجود دارد که در تولید هرچه باکیفیت‌ترایزوگام گام برداشته‌اند.

 

جمع بندی

قیمت ایزوگام در این مقاله یکی از موضوعات اصلی بود که به آن پرداخته شد. ایزوگام نیز مانند دیگر محصولات هرچه از مواد بهتری تولید شده باشد، صددرصد از قیمت بالاتری نیز برخوردار خواهد بود، در کنار این مواد استانداردهایی که بررسی می‌شوند نیز از اهمیت بالایی در تاثیرگذاری بر قیمت برخوردار هستند. برای مشاوره و همچنین اطلاعات بیشتر می‌توانید به سایت ایزوگام اصل مراجعه کنید.

 

 

مطالب مرتبط