روانشناس معروف

روانشناس معروف

قبل از هر چیز شما را دعوت می کنیم برای نوبت گرفتن از یک روانشناس معروفیا به عبارتی بهترین روانشناس تهران به اینجا مراجعه فرمائید. روانشناسان متخصصان بهداشت روان هستند و روان درمانی را برای کمک به مردم برای عبور از یک سری مشکلات ارائه می دهند. اگر قبلاً هرگز به دکتر روانشناس مراجعه نکرده باشید ممکن است ندانید که چه انتظاری باید داشته باشید. درباره چگونگی قرار ملاقات و مراجعه به یک روانشناس معروف اطلاعات بیشتری در اختیار شما قرار می دهیم.

این مقاله می تواند به شما کمک کند اگر:

شما در فکر دیدن یک روانشناس معروف هستید

شما می خواهید جزئیات بیشتری در مورد چگونگی پیدا کردن یک روانشناس معروف بدست آورید

شما از درمان های مبتنی بر دارو نتیجه نگرفتید

روانشناس معروف کیست؟

روانشناسان متخصصان بهداشت روان هستند که تحصیلات خود را در دانشگاه به اضافه نظارت بالینی را گذرانده اند (این به این معنی است که زیر نظر یک ناظر کار می کنند و به او گزارش می دهند).

روانشناسان بالینی نیز مقاطع بعدی دانشگاهی خود را به پایان رسانده اند تا بتوانند مشکلات پیچیده بهداشت روان را درمان کنند و در بیمارستان ها یا کلینیک ها کار کنند. یک روانشناس معروف دانش خود را در زمینه ارزیابی عملکرد و توانایی های شناختی به پایان می رساند.

چرا باید به روانکاو مراجعه کنم؟

دلایل زیادی وجود دارد که بر اساس آنها باید به یک روانکاو خوب در تهران معروف مراجعه کنید. به عنوان مثال، شما ممکن است دچار اضطراب، افسردگی، وقایع استرس زای زندگی یا هر مشکل دیگری در سلامت روان باشید. حتی ممکن است شما ندانید که چه خبر است، اما فقط احساس کنید که “تعادل” ندارید یا زندگی شما دشوارتر شده است.

یک روانکاو آموزش دیده است تا ارزیابی دقیقی از سلامت روان شما به عمل آورد و مشکلات شما را شناسایی کند. اگر در مدرسه برای توجه یا حفظ تمرکز خود با مشکل روبرو هستید، بهتر است به یک دکتر روانکاو مراجعه کنید که با تهیه یک برنامه درمانی به شما کمک کند.

مهم نیست دلیل شما برای کمک گرفتن چیست، یافتن روانکاوی که بتوانید با او ارتباط برقرار کنید و به او اعتماد کنید بسیار مهم است. ممکن است مجبور شوید قبل از یافتن روانکاوی که برای شما مناسب است، با چند نفر دکتر ملاقات کنید. روانکاوان در زمینه های مختلفی تخصص دارند، بنابراین اگر آنها احساس کنند فرد دیگری می تواند نیازهای شما را بهتر درمان کند، ممکن است شما را به روانکاو دیگری معرفی کند.

چگونه می توانم از یک روانشناس معروف وقت بگیرم؟

بهترین مکان برای شروع، کار با پزشک عمومی است که می تواند یک طرح درمانی بهداشت روان برای شما تدوین کند و شما را به یک روانشناس معروف ارجاع دهد. پزشک عمومی شما باید از برخی روانشناسان در منطقه شما اطلاع داشته باشد، یا ممکن است توصیه کند که برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قرار ملاقات مستقیماً با یک روانشناس معروف در تهران یا سایر شهرها تماس بگیرید. با مراجعه به پزشک عمومی، حداقل بعضی از هزینه های شما، اگر نه همه، ممکن است توسط بیمه تأمین شود.

مراجعه به روانشناس معروف در تهران چگونه است؟

اولین باری که به یک روانشناس معروف مراجعه می کنید، او همیشه باید در مورد محرمانه بودن، که حق شما برای حفظ حریم خصوصی است، با شما صحبت کنند و اساساً به این معنی است که هر چیزی که با آنها در میان بگذارید بین شما به طورخصوصی باقی خواهد ماند.

مورد بعدی که یک روانشناس انجام خواهد داد، ارزیابی کامل از سلامت روان شماست. اینکار با پرسیدن یک سری سوالات در مورد آنچه در زندگی شما اتفاق افتاده و همچنین درخواست جزئیات در مورد پیشینه، زندگی خانوادگی و سابقه شخصی شما صورت می گیرد.

ارزیابی اولین قدم مهم است. زیرا به روانشناس کمک می کند تا درک کند چه چیزی شما را آزار می دهد و مهمتر از همه، چه چیزی به شما کمک می کند. آنها طرح درمان را برای ادامه کار با شما در میان می گذارند، از جمله اینکه تعداد ملاقات ها در هفته را به شما اطلاع می دهند.

به طور معمول، او به شما توصیه می کنند که برای مدتی به طور هفتگی یا دو هفته ای از آنها دیدن کنید. مدت زمان درمان شما بسته به نیاز شما از چند هفته تا چند ماه متفاوت است. قرار ملاقات معمولاً حدود ۵۰ دقیقه طول می کشد اما گاهی اوقات می تواند طولانی تر نیزشود.

چند دلیل برای مراجعه به یک روانشناس معروف

اولین دلیل، شما دیوانه نیستید

ممکن است از اطرافیان خود عباراتی اینچنینی شنیده اید: چه مشکلی دارید؟ حتماً یک مشکل شدیدی دارید! تو باید دیوانه باشی! همچنین، افراد عادی برای حل مشکلات خود، برای انجام برخی تنظیمات و بهبود دانش خود در مورد مشکلات، به مطب روانشناس مراجعه می کنند.

روانشناس به مراجعین خود اینگونه فکر می کند که آنها پسرهای باهوشی هستند که فعالانه به دنبال فرصت هایی برای بهبود زندگی و حرفه خود هستند.

روانشناسان به افرادی مانند شما کمک می کنند.

از چند قرن وقت که به روانشناسی به عنوان علم شناخته شده است، در زمینه های مختلفی از صنعت گرفته تا آکادمی، ارتباطات، ورزش و درمان اختلالات ظهور کرده است. نقش روانشناس در هر یک از این موارد متفاوت است.

در یک وضعیت بالینی، یک روانشناس به افراد کمک می کند تا اضطراب، افسردگی، احساس گناه، هراس و برخی علائم دیگر را کاهش دهند. اینها مشکلات اغلب با وقایع زندگی مرتبط هستند، اما عمدتا نحوه درک شما از این مشکلات نیز مهم است. دکتر روانشناس تهران بسته به نوع مشکل شما از روشهای مختلفی برای درمان علائم استفاده خواهد کرد.

روانشناس معروف به شما کمک می کند سلامت خود را دوباره به دست آورید

احساس و افکار منفی، برای سلامتی شما مضر است. استرس مزمن، اضطراب یا افسردگی تنها مسائل روانشناختی نیستند، اینها می توانند منجر به مشکلات جسمی مهمی مانند کمر درد، بیماری قلبی، دیابت و غیره شوند.

صحبت با روانشناس معروف را از دست ندهید

تماس با دوستان در هنگام مشکلات می تواند تا حدودی به شما کمک کند اما واقعاً مشکل شما را حل نمی کند. فقط به این دلیل که یک نفر شما را دوست دارد، احتمالاً به شما در تجزیه و تحلیل احساسات شما کمک نخواهد کرد.

روانشناس معروف چوب جادو ندارد

نتایج مثبت روانشناسی پس از یک جلسه حاصل نمی شود. مهم است که بدانید بعد از اولین جلسه درمان احساس “عالی” خواهید داشت.

برای برخی از افراد، راحتی و صحبت کردن در مورد مشکلات می تواند احساس خوبی ایجاد کند، اما این کاملا متفاوت از رواندرمانی واقعی است. بعد از شروع درمان ممکن است مراجع به تدریج با کاهش علائم روبرو شود.

درمان های کلاسیک یا مدرن

اگر به فکر این هستید که در یک کاناپه دراز بکشید و درباره کودکی خود صحبت کنید یا رفتار مادر یا پدرتان در کودکی را کاوش کنید، باید گفت این چیزی نیست که در واقع اتفاق می افتد.

امروزه یک روانشناس معروف به شما برخی از مهارتها یا ابزارهایی را به ارمغان می آورد که بتوانید روزانه از آنها استفاده کنید. روانشناس به جای ایجاد محیطی برای تجزیه و تحلیل، کسب مهارت های زندگی را به شما آموزش می دهد.

دارو ها دیگر اولویت اول درمان نیستند

برای کسانی که از اضطراب رنج می برند داروهای ضد اضطراب می توانند جنبه تسکین داشته باشند. اما همانطور که در مورد نوشیدن یک قهوه با دوستان اشاره کردم، اگر برخی الگوهای منفی تفکر را نشکنید چیزی تغییر نمی کند. دارو علائم را کاهش می دهد اما شما باید به دنبال حل مشکلات زیربنایی باشید. فرصت را از دست ندهید و برای رزرو نوبت به سایت دکتر رامین علوی نژاد مراجعه فرمائید.

 

مطالب مرتبط